Wydarzenia

Ponad 3000 wystawców z 84 krajów na powierzchni 125 000 m kw. oraz ponad 76 000 osób odwiedzających ze 130 krajów – to imponujące liczby podsumowujące międzynarodowe targi FRUIT LOGISTICA 2017.

W dniach 8-10.02.2017 r. po raz czwarty uczestniczyliśmy w największych Międzynarodowych Targach Owocowo – Warzywnych Fruit Logistica Berlin 2017. Jest to doskonałe miejsce do nawiązywania kontaktów i wymiany biznesowych doświadczeń producentów owoców i warzyw, hurtowników, importerów i eksporterów oraz firm oferujących technologie i usługi dla tego sektora. Targi sprzyjają okazjom, aby obserwować trendy i prezentować innowacje. Mnogość pomysłów i wyjątkowych produktów zaskoczyła niejedną osobę.

Dziękujemy wszystkim za odwiedzenie naszego stoiska.
Serdecznie zapraszamy za rok!

Wróć do spisu treści

W dniach 7-8 października 2014 odbyła się Konferencja na temat Konsumpcji Brokułów (4th Broccoli Consumption Conference) organizowana przez Sakata Vegetables Europe. Partnerem strategicznym konferencji została firma Green Factory.

Po przywitaniu gości przez Alaina Sicarda, Prezesa Sakata Vegetables Europe, o brokułach opowiadali eksperci z zakresu medycyny żywienia (dr Elizabeth Jeffery, Małgorzata Desmond), ekonomii (prof. Jurij Pawlenko), rolnictwa (dr Paweł Szymczak) i marketingu (dr David Hughes, prof. Henryk Mruk). Gości częstował znany kucharz, Tomasz Jakubiak, który dla uczestników konferencji przygotował live cooking show.

Główne zagadnienia, które były omawiane w trakcie Konferencji to:

  • Propagowanie spożycia brokułów w Europie Środkowo-Wschodniej;
  • Stworzenie najlepszej strategii marketingowej dla produktów brokułowych, które spełniają oczekiwania klientów;
  • Analiza potrzeb rynków wschodnich i prognozy rozwoju eksportu polskich produktów rolnych;
  • Wariacje kulinarne wokół brokuła. Pokaz przyrządzania potraw z udziałem znanego szefa kuchni
  • Działania na rzecz wzrostu konsumpcji brokułów w Europie Zachodniej i Wschodniej.

Spotkanie to dało wyjątkową okazję do nauki, wymiany informacji i doświadczeń, do poszukiwania możliwości współpracy.

Drugiego dnia, na polach Green Factory, goście mieli szansę poznać kilka odmian brokuła oraz dowiedzieć się o metodach jego produkcji.

Wróć do spisu treści

Miło nam poinformować, że  Green Factory Holding otrzymał nagrodę specjalną Hit Handlu 2015 – za linię Fit&Easy, która aktywnie uczestniczy w kreowaniu i rozwoju kategorii konfekcjonowanych, ciętych sałat. Kategorii z jednej strony odpowiadającej na potrzeby zabieganego konsumenta, z drugiej – oferującej zdrowszą alternatywę dla gotowych dań. Marka Fit&Easy doceniona została również za innowacyjność w zakresie kreowania nowych produktów.

Nagrody Hit Handlu przyznawane są od 14 lat a laureatów wybierają czytelnicy miesięcznika branżowego „Handel” - detaliści. Nagroda przyznana Green Factory Holding jest wyróżnieniem specjalnym,  co roku redakcja nagradza kilka firm, które najbardziej przyczyniły się do rozwoju handlu na rynku polskim w minionym roku.

Gratulacje dla Wszystkich, którzy przyczynili się do tego sukcesu!

Wróć do spisu treści

W dniach 4-6.02.2015 r. po raz drugi uczestniczyliśmy w największych Międzynarodowych Targach Owocowo – Warzywnych Fruit Logistica Berlin 2015.
W tym roku w imprezie wzięła udział rekordowa liczba wystawców (ponad 2 700) i kupców z całego świata. Berlińskie targi to doskonałe miejsce do nawiązywania kontaktów i wymiany biznesowych doświadczeń producentów owoców i warzyw, hurtowników, detalistów, importerów i eksporterów. Można tutaj poznać aktualne trendy i najnowsze oraz ulepszone produkty i usługi. 3 dni obfitowały w szereg spotkań i rozmów handlowych. Do prezentacji naszej oferty dołączyliśmy degustację zielonych koktajli i sałatek, które cieszyły się dużym powodzeniem.

Dziękujemy wszystkim za odwiedzenie naszego stoiska.
Serdecznie zapraszamy za rok!

 

Wróć do spisu treści

Fit&Easy policzy się z cukrzycą!

11 stycznia 2015, po raz dziewiąty wystartuje Bieg „Policz się z cukrzyca”.  Pięć tysięcy pakietów startowych - z których całkowity dochód zasili konto WOŚP – rozeszło się błyskawicznie.

Podobnie jak rok temu z cukrzycą policzy się marka Fit&Easy, która kolejny raz została partnerem tego wyjątkowego biegu. Każdy biegacz, który przekroczy linie mety, otrzyma medal oraz gotowy mix sałat „Fit&Easy”.

Warto dodać, że charakterystyczne czerwone serduszko od trzech lat znajduje się na wszystkich produktach marki „Fit&Easy”, która jest partnerem programu „Policz się z cukrzycą”.

Wróć do spisu treści

Fit&Easy w telewizji!

8 listopada 2014 r. wystartowała ogólnopolska kampania telewizyjna promująca mieszaki sałat Fit&Easy i mono produkty. Koncept reklamowy został podzielony na 3 spoty 15 sekundowe, a wyróżnia je dowcip i animacja 3D. Dwa odcinki są poświęcone mieszankom sałat Family i Active, trzeci pokazuje umyty szpinak, roszponkę i rukolę. Bohaterami spotów są paczki Fit&Easy, które wykorzystując humor sytuacyjny i słowny prezentują kluczowe benefity produktów– zdrowe, umyte i gotowe do jedzenia.

Za koncepcję kreatywną i produkcję kampanii odpowiada Mucha Film, natomiast za planowanie i zakup mediów odpowiada dom mediowy Media Concept.

Reklama emitowana będzie przez 4 tygodnie (do 7 grudnia) w najpopularniejszym kanale ogólnopolskiej telewizji -TVN, oraz w kanałach tematycznych TVN, Polsat i TVP. Wsparciem kampanii jest VOD oraz internet.

Linki do spotów:

https://www.youtube.com/watch?v=4ZbJKrZN1TA

https://www.youtube.com/watch?v=h1cdysm8Los

https://www.youtube.com/watch?v=QbXZ6XtFQLc

Wróć do spisu treści

15.10.2014 r. w hotelu Sheraton, w Warszawie, odbyła się uroczysta Gala, podczas której zostały wręczone Nagrody Rynku Spożywczego 2014. Po raz siódmy Grupa PTWP S.A., wydawca Rynku Spożywczego oraz portali dlahandlu.pl i portalspozywczy.pl, przyznała  nagrody za wspieranie pozytywnych zmian zachodzących w polskim przemyśle i handlu spożywczym.

W kategorii Innowator Rynku Spożywczego wyróżnienie, za innowacyjne podejście do biznesu w przetwórstwie i produkcji warzyw, przyznano GREEN FACTORY HOLDING. W imieniu zarządu nagrodę odebrał prezes Holdingu - Artur Rytel.

 

Green Factory jest największą i najbardziej innowacyjną w kraju firmą specjalizującą się w produkcji wyrobów typu convenience, w kategorii sałatek pakowanych i miksów sałat. Firma nie tylko odpowiada na potrzeby, ale także kreuje swoimi produktami trendy na rynku produktów convenience w Polsce -podał w uzasadnieniu organizator wydarzenia.

 

Wróć do spisu treści

Ach cóż to były za impreza! Jubilatka, zebra o imieniu Zielona, obchodziła swoje trzecie urodziny. Z tej okazji w ogrodzie zoologicznym pojawiło się wielu wyjątkowych gości, zaproszonych na event zorganizowany przez markę Fit&Easy.

W dniu 30 sierpnia w warszawskim zoo odbyły się urodziny zebry Zielona, której sponsorem jest marka Fit&Easy. Pogoda dopisała, było słonecznie, ciepło i przede wszystkim bardzo radośnie. Wszyscy doskonale się bawili i przy okazji mieli możliwość dowiedzenia się wielu ciekawych rzeczy i skosztowania własnoręcznie przygotowanych, zdrowych posiłków.

Na urodzinach Zielonej nie zabrakło jej rodziców chrzestnych: znanego szefa kuchni Jana Kuronia oraz Agnieszki Krajewskiej, marketing managera marki Fit&Easy. Jak przystało na takie wydarzenie był również przepiękny, smaczny i podwójny tort, który został uroczyście pokrojony przez Jana Kuronia i Ewę Zbonikowską zastępcę dyrektora warszawskiego zoo.

Na imprezę zostali zaproszeni przede wszystkim najmłodsi fani Zielonej, dlatego organizatorzy zapewnili im liczne atrakcje. Największym zainteresowaniem cieszyło się malowanie buziek. Dzieci wybierały przede wszystkim oblicza zwierząt, dzięki temu w ogrodzie zoologicznym pojawiło się mnóstwo dodatkowych tygrysów, kotków, myszek oraz zebr, a także postaci z bajek i komiksów! Zielona na swoją imprezę zaprosiła również stworki i mappety Kony Puppets oraz rybkę MiniMini, to między innymi właśnie dzięki nim było tak dużo śmiechu i świetnej zabawy.

Na wydarzeniu nie mogło zabraknąć również elementu edukacyjnego, kształtującego pozytywne wzorce żywieniowe. Stowarzyszenie Vege Polska przygotowało warsztaty, dzięki którym całe rodziny miały możliwość poznania inspirujących i zdrowych przepisów. Dzieci własnoręcznie robiły bananowy shake ze szpinakiem oraz smaczne sałatki, na bazie produktów Fit&Easy. Wszyscy przekonali się, że zdrowe jedzenie jest również pyszne.

Torty Torty

Wróć do spisu treści

Cross Dziewicza Góra 2014

Wzorem ubiegłego roku, marka Fit&Easy sponsorowała bieg crossowy na najwyższe wzniesienie w okolicach Poznania. Na starcie pojawiło się blisko 200 biegaczy, którzy mieli do pokonania odcinek 12,8 km. Nie było łatwo, trasa prowadziła przez przez polne, szutrowe i leśne drogi, a „ciężkie” powietrze zapowiadało nadciągający deszcz. 


Po wyczerpującym biegu każdy uczestnik mógł się posilić smaczną sałatką od Fit&Easy. 

Panowała rodzinna i piknikowa atmosfera, gdyż na miecie czekały na zawodników całe rodziny i znajomi. Wspaniała inicjatywa Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej ,,AKWEN”, który integruje lokalną społeczność i zachęca do aktywności fizycznej.

Zdjęcia do obejrzenia w witrynie Fit & Easy

Wróć do spisu treści

Green Factory Wielkopolska - uroczyste przecięcie wstęgi

22 maja 2014 r. miało miejsce oficjalne otwarcie najnowszej fabryki Green Factory w Niepruszewie k. Poznania. Na wstępie Prezes Zarządu, Artur Rytel, uroczyście powitał przedstawicieli: Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, lokalnych władz, licznie przybyłych partnerów biznesowych z kraju i zagranicy, instytucji finansowych i banków a także media. Wśród zaproszonych znaleźli się również projektanci z pracowni architektonicznej oraz reprezentanci firm wykonawczych, którzy pomogli urzeczywistnić projekt.

Ważną częścią spotkania było zwiedzanie zakładu. Co ciekawe poznanie zastosowanej tu, najnowszej technologii nie wymagało wchodzenia na hale produkcyjne. Budynek został tak zaprojektowany, by z piętra znajdującego się nad produkcją, móc przez szybę obserwować cały cykl od sortowania surowca, mycia, po pakowanie. Zwiedzający mieli możliwość m.in.: zobaczyć strefy produkcyjne niskiego i wysokiego ryzyka z efektywnym usuwaniem odpadów na trymingu; przyjrzeć się zastosowanym nowoczesnym technologiom, które dają możliwość produkowania bardziej zróżnicowanych i atrakcyjniejszych mieszanek sałat, a także baby leaf'ów oraz zapoznać się z technologią osuszania powietrzem (zastosowany tutaj tunel suszarniczy jest pierwszym tego typu urządzeniem w Polsce). Goście poznali też nowoczesne linie wyposażone w sortowniki optyczne gwarantujące wysoką jakość produktów oraz w ultrasoniczne systemy pakujące, dające pewność, że z fabryki wychodzą opakowania o jeszcze lepszej jakości zgrzewu.

Po zwiedzaniu i krótkim występie artystycznym nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi, po czym głos zabrali goście: Marszałek Województwa Wielkopolskiego, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Starosta Poznański, Burmistrz Miasta i Gminy BUK, przedstawiciel AgencjiNieruchomości Rolnych, a także członkowie zarządu Mc Donald's Polska i Jeronimo Martins Polska. W krótkich przemówieniach z uznaniem podkreślano imponującą drogę rozwoju jaką przeszła firma i jej właściciel – z rodzinnego gospodarstwa do pozycji lidera na rynku.

W kolejnej części spotkania miały miejsce prezentacje. Dyrektor zarządzający, Sławomir Szustek, opowiedział na czym polega wyjątkowość nowego zakładu.

W drugiej prezentacji, właściciel Green Factory - Artur Rytel, cofnął się do historii, pokazał rozwój firmy na przestrzeni ostatnich 15 lat, jak również przedstawił plany dalszej ekspansji.

Ostatnią tego dnia prezentację, w imieniu Jeronimo Martins Polska, wygłosił Alfred Kubczak. Nawiązał do wieloletniej współpracy obu firm i partnerstwa w biznesie.

Na zakończenie części oficjalnej wszyscy zebrani mieli okazję wysłuchać wykładu gościa specjalnego – Marka Kamińskiego, znanego polarnika i podróżnika, a także biznesmena. Wzruszył on słuchaczy opowieściami o swoich podróżach, o motywacji i pokonywaniu własnych słabości.

Reszta uroczystości przebiegła na rozmowach kuluarowych. Dopełnieniem całości było wyśmienite jedzenie skomponowane na bazie produktów firmy. Wśród szerokiego menu były oczywiście sałatki, które przygotowywał Konrad Birek, szef kuchni w autorskiej restauracji Roberta Sowy "Sowa & Przyjaciele" w Warszawie.

Wróć do spisu treści

Nowy zakład produkcyjny

W styczniu 2014 r. został oddany do użytku kolejny zakład produkcyjny. Jest on zlokalizowany w Niepruszewie, w samym sercu Wielkopolski, przy trasie Poznań-Berlin. Ten nowoczesny obiekt został zaprojektowany i wybudowany zgodnie z wymogami wszystkich znanych standardów zarządzania jakością. Wdrożone zostały wszystkie niezbędne zasady bezpiecznej produkcji żywności jak GHP, GMP, HACCP. Obiekt o łącznej powierzchni użytkowej 6.500 m², posiada najnowocześniejsze linie do mycia i pakowania zarówno tradycyjnych mieszanek sałatowych jak i mytych sałat delikatnych „baby leaf” (pierwsza tego typu linia w Polsce – technologia osuszania powietrzem).

  

Wróć do spisu treści

Fit&Easy wspiera Wings for Life

Takiej imprezy jeszcze nigdy nie było!

W 34 lokalizacjach, w 32 krajach, dokładnie w tym samym czasie wystartowało ponad 35 tysięcy biegaczy. Pobiegli w szlachetnym celu, dzięki nim udało się zebrać 3 mln euro na sfinansowanie badań nad leczeniem urazów rdzenia kręgowego.

Wróć do spisu treści

Stało się to już tradycją. Po raz kolejny marka Fit&Easy była sponsorem najweselszego biegu w Polsce. Pomimo deszczowej aury frekwencja dopisała. Zarówno bieg główny, jak i dziecięcy, cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Po biegu uczestnicy mogli się posilić gotową sałatką Fit&Easy. Zadbaliśmy też o atrakcje dla najmłodszych.

Wróć do spisu treści

Sylwia Wiesenberg, niezwykle popularna w USA instruktora fitness, poprowadziła trening w stylu TONIQUE dla mieszkańców Gdynii. Spotkanie odbyło się 13 kwietnia 2014 r. w ramach Gdyńskiego Poruszenia – wyjątkowego cyklu dla miłośników aktywności fizycznej. Partnerem spotkania była marka Fit&Easy, która zadbała o posiłek regeneracyjny po treningu z Sylwią :)!

Więcej na www.fitandeasy.pl

Wróć do spisu treści

Termin: 11.04.2014r.

Miejsce: Centrum Domowych Inspiracji w siedzibie firmy BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego przy Al. Jerozolimskich 183 w Warszawie

Warsztaty w stylu FIT z Sylwią Wiesenberg

Nie od dziś wiadomo, że w zdrowym ciele zdrowych duch. Tym razem gościem specjalnym warsztatów była Sylwia Wiesenberg - Polka zamieszkała w USA, fanka sportu i zdrowego odżywiania (również mama dwójki dzieci). Jej autorski program treningowy Tonique cieszy się niesłabnącym powodzeniem w Stanach Zjednoczonych, a w kwietniu br. miał premierę w Polsce. Tonique to nie tylko trening, ale również styl życia, gdzie bardzo dużą wagę przykłada do sposobu odżywiania - zdrowego odżywiania.

Na wyjątkowe spotkanie z Sylwią zostali zaproszeni dziennikarze. Podzieleni na grupy przygotowywali sałatki i koktajle według autorskich przepisów Sylwii. Bazą sałatek były produkty marki Fit&Easy (mixy sałat, rukola, roszponka). Zarażeni uśmiechem i energią Sylwii wszyscy żwawo zabrali się do pracy. Było do dużo wyciskania i miksowania sprzętami Bosch, które sprawdziły się doskonale. Było też dużo rozmów, na temat nasion oraz różnych rodzaj soli, które przywiozła Sylwia.

Warsztaty zakończyła tradycyjna degustacja oraz rozmowy o zdrowym stylu życia, byciu FIT, metodzie Tonique.
Sylwia to wspaniała wizytówka zdrowego stylu życia i wzór do naśladowania. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie warsztaty z Sylwią i uda nam się namówić ją na kolejne.

Zdjęcia dostępne na www.fitandeasy.pl

Wróć do spisu treści

W dniach 5-7.02.2014 r. uczestniczyliśmy w największych Międzynarodowych Targach Owocowo – Warzywnych Fruit Logistica Berlin 2014. Tym samym dołączyliśmy do grona ponad 2 600 wystawców z 84 krajów, którzy prezentowali swój asortyment. W trakcie 3 dni trwania targów mieliśmy okazję przedstawić swoją ofertę świeżych warzyw oraz produktów z kategorii convenience food, a także porozmawiać o aktualnych trendach rynkowych i podtrzymywać relacje biznesowe z naszymi partnerami. Wspaniała atmosfera, ponad 62 tys. gości odwiedzających targi, dni wypełnione rozmowami na temat rozwoju branży, możliwości upraw warzyw, ich konfekcjonowaniu i dystrybucji oraz nowe kontakty handlowe – tak w skrócie można podsumować naszą obecność na Fruit Logistica Berlin 2014.

Dziękujemy wszystkim za odwiedzenie naszego stoiska.

Do zobaczenia za rok.

 

Wróć do spisu treści

I-szy półfinał BlogerChef'a w gościnnych progach hotelu Szafran w Czeladzi (24-25 stycznia 2014)

Wspaniała atmosfera, ludzie pełni pasji i emocjonujące zmagania kulinarne.

Dzień pierwszy

Warsztaty tworzenia dań typu finger food czyli miniaturowych przekąsek prowadzone przez szefa kuchni hotelu Szafran - Dawida Pietrasza. Uroczysta kolacja, w menu – m.in. zupa z sałaty :)

Dzień drugi – potyczki kulinarne 

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu dwóch wcześniej zgłoszonych dań: danie główne i przekąska lub deser na bazie produktów marki Ole.

Jurorzy, pod przewodnictwem Mistrza Kulinarnego Mirosława Drewniaka, dokładnie śledzili poczynania blogerów. Notowali, liczyli punkty, smakowali potraw i w końcu wydali werdykt. 

Zwyciężyła autorka roladek z kurczaka z czerwoną soczewicą oraz ciasta z suszonymi pomidorami - Martyna Sobka (blog Smakiem pisany).  Gratulujemy!

Zdjęcia dostępne w witrynie Fit&Easy

Wróć do spisu treści

28.01.2014 r.

Wzorem ubiegłego roku, w Teatrze Kamienica w Warszawie, odbyła się uroczysta gala. Ponieważ marka Fit&Easy doskonale wpisuje się w klimat portalu styl.pl, stąd po raz kolejny została partnerem tego wyjątkowego eventu przygotowując smaczne i zdrowe sałatki na bazie gotowych mixów sałat. Warto dodać, że sałatkowe menu przygotował Jan Kuroń, który od roku współpracuje z marką.

We wtorkowy wieczór, mimo zimna i śniegu, pojawiło się wiele gości. Tradycyjnie już podczas urodzin Styl.pl ogłoszono wyniki plebiscytu na Stylowy Kosmetyk 2013. Spośród ponad 600 zgłoszonych nowości kosmetycznych nasze użytkowniczki wybrały 9 najlepszych. Swoje wyróżnienie przyznała też redakcja serwisu.

Woman show "Mój dzikus" w wykonaniu Justyny Sieńczyłło, wyreżyserowany przez Emiliana Kamińskiego oraz pokazy kulinarne to atrakcje jakie czekały na wszystkich, którzy pojawili się po części oficjalnej.

Wróć do spisu treści

12 stycznia 2014, w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy, po raz ósmy wystartował Bieg "Policz się z cukrzycą". Punktualnie o 13.45 z placu Defilad, 500 tysięcy osób postanowiło policzyć się z cukrzycą. Sygnał do startu dał sam Jurek Owsiak. Mimo zimna, na starcie stanęli zarówno profesjonalni biegacze, jak również amatorzy oraz rodziny z dziećmi. Tym razem nikt nie biegł na czas, liczyło się samo uczestnictwo i wsparcie WOŚP . Każdy z uczestników wykupił pakiet/ cegiełkę o wartości 20 pln. W sumie biegacze "zebrali" 100 tyś złotych, które zostaną przeznaczone na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Wszyscy, którzy dotarli do mety otrzymali pamiątkowy medal, a także m.in gotowe mixy sałat Fit&Easy. Warto dodać, że marka Fit&Easy jest partnerem programu "Policz się z cukrzycą", a czerwone serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy znajduje się się na wszystkich produktach Fit&Easy.

Wróć do spisu treści

Marka Fit&Easy, dotychczas kojarzona głównie  z mieszankami sałat i gotowymi sałatkami, rozszerzyła swoją ofertę o kolejne nowości - Mieszanki świeżych warzyw. Są to zupełnie innowacyjne produkty, nie mające swoich odpowiedników na polskim rynku! 

Z początkiem grudnia 2013 r. , jako pierwsze w tej linii,  w sprzedaży pojawiły się dwa produkty: 

ZUPA czyli baza do przygotowania barszczu ukraińskiego 

oraz 

SURÓWKA stanowiąca podstawę do przyrządzenia surówki Coleslaw. 

Obie gotowe mieszanki świeżych warzyw to produkty już obrane, pocięte, dokładnie umyte i osuszone, co stanowi dużą dogodność dla Klienta. Teraz szybko i łatwo można przygotować pożywny barszcz ukraiński lub ulubioną surówkę. 

Kolejne produkty z tej serii na półkach sklepowych znajdą się w styczniu 2014 r.

Więcej informacji na www.fitandeasy.pl

Wróć do spisu treści

Od połowy listopada 2013 r. w sprzedaży pojawiły się mieszanki sałat Fit&Easy w nowej szacie graficznej. Nowe opakowania bardziej eksponują zawartość, która przy okazji zyskała też nową jakość. Teraz opakowania mixów Fit&Easy wypełniają "serca" sałat, które są smaczniejsze, bardziej kruche i soczyste.

Na rewersie opakowań można znaleźć inspirujący przepis na sałatkę autorstwa Jana Kuronia, a także kod QR, który umożliwia ściągnięcie ze strony www.fitandeasy.pl dowolnego przepisu na sałatkę.

Wróć do spisu treści

Piękna pogoda, tłumy odwiedzających, przepyszne jedzenie – jednym słowem dla każdego coś dobrego. Tak w skrócie można opisać to co działo się w niedzielę – 25 sierpnia w warszawskim zoo. A wszystko za sprawą…chrzcin zebry Zielonej i kulinarnego show Jana Kuronia.

Od 10.00 tłumy mieszkańców Warszawy - i nie tylko – szturmowały bramy warszawskiego zoo, aby uczestniczyć w evencie jaki wspólnie z fundacją Panda i warszawskim zoo, zorganizowała marka Fit&Easy. Główną atrakcją dnia były chrzciny zebry, która dostała imię Zielona. Wybór nie był przypadkowy - obu partnerów łączy miłość do zielonych i zdrowych przysmaków.

Zanim jednak doszło do głównej atrakcji dnia, było sporo zabaw dla dzieci, które miały możliwość pomalować swoje buzie w zwierzęta czy postaci z bajek, kolorować eko-torby albo pobawić się klockami. Punktualnie o godzinie 12.00 – dyrektor warszawskiego zoo – Ewa Zbonikowska oraz ojciec chrzestny zebry – Jan Kuron i matka chrzestna - Agnieszka Krajewska z Fit&Easy rozpoczęli ceremonię odsłonięcia pamiątkowej tablicy. Po jej zakończeniu wszyscy udali się na kulinarne show Mistrza Jana, który przygotował na tę okazję wyśmienite potrawy. Była m.in. sałata z matiasem, jabłkiem i orzechami włoskimi, sałata z pieczoną piersią z kaczki, sałata z burakiem, kozim serem i migdałami oraz coś na słodko dla dzieciaków, czyli – sałata owocowa z dressingiem melisowo-miodowym.

Więcej informacji do znalezienia w witrynie F&E

 

Wróć do spisu treści

Propagowanie zdrowego odżywiania, a właściwie zdrowego stylu życia to działania, które na stałe wpisują się w politykę naszej firmy. Prowadzimy kampanie informacyjno – edukacyjne (także dla dzieci), włączamy się w liczne akcje społeczne, organizujemy warsztaty kulinarne i sponsorujemy imprezy sportowe, jak również sami aktywnie w nich uczestniczymy.

Pływanie, koszykówka, jazda na rowerze czy bieganie to sporty najczęściej uprawiane przez naszych pracowników.  Ostatnio kibicujemy naszemu koledze – Wojtkowi Bogdanowi, który jest zapalonym maratończykiem. 3 sierpnia 2013r. brał udział w Maratonie Karkonoskim, na dystansie 42 km, który jest zaliczany do Mistrzostw Świata oraz Polski w Długodystansowych Biegach Górskich. To przede wszystkim świetna okazja do zmierzenia się z przewyższeniami, trudnym podłożem, a w tym roku także z upałem sięgającym 30 stopni w najwyższych partiach polskich Sudetów, przez które przebiegała trasa.  Tym razem impreza zgromadziła ok. 700 biegaczy, w tym zawodników z wielu krajów, także tak odległych jak Australia, USA czy RPA.

Start w Szklarskiej Porębie wymusza na uczestnikach wzmożony wysiłek, aby pokonać 800 m przewyższenia. Po wbiegnięciu na Szrenicę trasa faluje już trochę łagodniej, ale szukanie stabilnego miejsca dla kolejnych kroków jest przez większość drogi prawie nieosiągalne. Najlepsi robią to ze zwinnością kozic i poza wytrenowaniem wydolnościowym jest to źródłem ich ogromnej przewagi nad amatorami. Uczestnicy mają możliwość zobaczyć się nawzajem w pełnej krasie, ponieważ pod Śnieżką, obok domu Śląskiego, miał miejsce nawrót. Od tamtego punktu trasa biegnie tą samą ścieżką, w kierunku schroniska na Szrenicy, gdzie znajduje się meta.

- Przed samą metą zawodnicy musieli mierzyć się z wymagającym podbiegiem, który na całej długości pokonał tylko zwycięzca, Słoweniec Mitja KOSOVELJ – wspomina nasz maratończyk. Reszta musiała ulec procentom nachylenia stoku. Ale i tak dla niemałej części zawodników samo ukończenie w zakładanym czasie było niemałym osiągnięciem. Tak było również w moim przypadku. Polecam górskie biegi jako niezwykłe ciekawe połączenie sporego wyzwania sportowego z przygodą krajoznawczą.

Wróć do spisu treści

15-18 sierpnia 2013 w samym sercu Poznania, na płycie Starego Rynku, już po raz VII odbył się Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku. Jedną z wielu atrakcji był namiot zdrowia „W krainie sałatek”, w którym blogerzy kulinarni - amatorów gotowania dzielili się z odwiedzającymi gośćmi swoimi doświadczeniami, pomysłami i wiedzą z zakresu żywienia. W tej strefę konsultacji żywieniowych każdy zainteresowany mógł bezpłatnie porozmawiać z blogerem-dietetykiem, wykonać analizę składu ciała oraz zjeść pożywną sałatkę o składzie dostosowanym do indywidualnych potrzeb. Bazę sałatek stanowiły gotowe mieszanki sałat oraz rukola i roszponka marki Fit&Easy. Goście odwiedzający namiot otrzymywali również inspirujące ulotki z przepisami na smakowite sałatki.

Partnerem wydarzenia był blog „W Krainie Smaku”, a „BlogerChef” organizatorem kilku atrakcji odbywających się w jego ramach.

Zdjęcia dostępne w witrynie fitandeasy.pl

Wróć do spisu treści

30 czerwca 2013 r. już po raz czwarty odbył się bieg terenowy na dochodzenie, którego trasa wynosiła 12,8 km i prowadziła- jak w latach ubiegłych - przez polne, szutrowe i leśne drogi w okolicach Poznania. Organizatorem imprezy było Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej ,,AKWEN” we współpracy ze Stowarzyszeniem biegaczy Mens Sana In Corpore Sano.

Pogoda dopisała, nie było zbyt zimno, ani zbyt gorąco- ”idealna pogoda dla biegaczy"! Zawodnicy w świetnych nastrojach i kondycji licznie stawili się na starcie! Wszyscy ukończyli bieg, każdy dostał oryginalny medal, koszulkę, a po przekroczeniu mety można było się pożywić smaczną sałatką Fit&Easy! 

Biegacze byli mile zaskoczeni poczęstunkiem w tak atrakcyjnej formie. 

Więcej zdjęć na www.fitandeasy.pl

Wróć do spisu treści

Emocje związane z siatkówką plażową już za nami. Mistrzostwa odbyły się w dniach 1-7 lipca 2013 w Starych Jabłonkach. Do tej pory nie milkną echa tego fantastycznego i emocjonującego wydarzenia, co raz na You Tube pojawia się jakiś film ze SPACE DANCE (oficjalnym tańcem  Mistrzostw).

W tym magicznym miejscu na Mazurach przez 7 dni pracował team Fit&Easy, który przygotował wiele atrakcji dla najmłodszych! Prym wiodło malowanie buziek oraz toreb Fit&Easy. Nie zabrakło również zabaw na scenie, w których to Dorka Animatorka nakręcała maluchom pozytywną energią każdego dnia. Hostessy rozdały ponad 10 tyś ulotek z naszymi przepisami. Lunch boxy Fit&Easy sprzedawały się doskonale. Bardzo nas to cieszy i utwierdza w przekonaniu, że my Polacy zwracamy uwagę na to co jemy. Nie straszna była nam również ulewa, która nawiedziła Stare Jabłonki drugiego dnia Mistrzostw i poczyniła ogromne zniszczenia. Dziesiątki tysięcy kibiców podziwiały na Mazurach grę najlepszych siatkarzy plażowych, w tym polskich teamów. Kolorem, który dominował na Mistrzostwach była zieleń. Jak tłumaczyli organizatorzy „…chcieliśmy dać sygnał, aby natura była blisko nas, by dbać o nią, żeby nasze prawnuki i dalsze pokolenia mogły się nią cieszyć..” – mówił Angelo Squeo delegat z ramienia FIVB. Fit&Easy dołożyło również swój kamyczek do tego zielonego ogródka i miejsca. Oprócz malowania buziek, robienia sobie zdjęć z naszym standem „ Kocham Warzywa”, gdzie każdy mógł manifestować swoje przywiązanie do warzyw, uczyliśmy dzieciaki jak zdrowo się odżywiać i propagowaliśmy aktywny styl życia poprzez zabawę. Jakby nie patrzeć -  nazwa zobowiązuje.

Więcej zdjęć na www.fitandeasy.pl

Wróć do spisu treści

Od  wiosny 2013 r. marka Fit&Easy aktywnie wspiera, organizowany przez Fundację WOŚP, program „Policz się z Cukrzycą”. Jego celem jest walka z cukrzycą  - chorobą cywilizacyjną XXI wieku.  W Polsce obecnie na cukrzycę cierpi ponad 2 miliony ludzi, 40 % chorych nie wie o swojej chorobie, a u 25 % pacjentów stwierdza się powikłania cukrzycowe, stąd tak ważna jest edukacja społeczeństwa. 

W akcję zaangażowali się czołowi producenci żywności, a wśród nich firma Green Factory – właściciel marki Fit&Easy. Na wszystkich opakowaniach pod tą marką pojawił się znaczek akcji „Policz się z cukrzycą” oraz  

informacja pozwalająca dokładnie poznać ilość wymienników węglowodanowych i białkowo – tłuszczowych zawartych w produktach. Dzięki temu każda osoba chorująca na cukrzycę będzie mogła łatwo obliczyć właściwą ilość insuliny, jaką powinna przyjąć przy posiłku. 

Wróć do spisu treści

18 stycznia 2013 roku odbyła się Gala Finałowa 12 edycji akcji społecznej SZLACHETNA PACZKA. Wśród licznych Sponsorów oraz Partnerów nie zabrakło również marki Fit&Easy, oferującej świeże warzywa i mixy sałat.

Szlachetna Paczka, to ogólnopolska akcja społeczna animująca Polaków do pomocy potrzebującym w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Tylko w 2011 roku Szlachetna Paczka dotarła do 13 235 rodzin w potrzebie, czyli do ponad 55 tys. osób żyjących w niezawinionej biedzie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych.

W 2012 roku zrealizowana została 12 edycja, w której, już po raz trzeci, Szlachetną Paczkę przygotował prezydent Bronisław Komorowski z żoną Anną. Do projektu dołączyli również piłkarze - Jakbym Błaszczykowski, Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek, olimpijczycy - Adrian Zieliński i Natalia Partyka oraz wielu artystów i sportowców.

Finałowa Gala 12 edycji Szlachetnej Paczki odbyła się 18 stycznie 2013 roku w Klubie Stodoła w Warszawie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się wpływowi ludzie świata biznesu, mediów, dziennikarze i wielu wybitnych artystów oraz sportowców, a także działacze bezpośrednio zaangażowani w realizację tego wydarzenia.

O doskonały smak i wygląd, serwowanej podczas gali kuchni, zadbała między innymi marka Fit&Easy, która dostarczyła swoje wyroby do przygotowywanych przez kucharzy potraw. Wszystkie dania i przekąski zostały dopełnione świeżymi warzywami oraz mixami sałat Fit&Easy.

Wróć do spisu treści

Sałatka
z rukolą i mozarellą
uzyskała tytuł
"Najlepszy produkt targów
w kategorii żywność i napoje
EuroGastro 2012"

 

Wróć do spisu treści

Sałatka z roszponką i szynką
Fit&Easy nagrodzona!

Podczas konferencji Fresh Market 2012 zostały wręczone
nagrody: dla najbardziej innowacyjnego produktu oraz dla
produktu wybranego przez czytelników portalu fresh-market.pl
W głosowaniu internetowym największe uznanie zdobyła
Sałatka z roszponką i szynką Fit&Easy

 

 

 

 

 

 

 

Wróć do spisu treści